Tikai decembrī un janvārī!

Radošais ziemas laiks Dobeles muzejā. Svētku pasākumi muzejā Jums vēlamā laikā.

PA SNIEGAVĪRU PĒDĀM…

Kurš vīrs katru gadu ziemā ienāk gandrīz katrā sētā un pagalmā visā pasaulē? Tieši Dobelē pulcējas visdiženākie sniegavīri, un to slava ir zināma visā Latvijā un arī ārpus tās. Dobeles Novadpētniecības muzejā sniegavīrs ir atstājis savas pēdas, un te ir iespēja pafantazēt par to, kā sniegavīrs ir radies un kā viņš dzīvo. Īsta un dižena sniegavīra dzīvē ietilpst spēles un spēlēšanās. Lai nenosaltu, klausoties sniegavīra pasaku, jāiedzer karsts ziemas dzēriens un jāapēd kāds kārums. Katrs darbnīcas dalībnieks sev izgatavo īsta un dižena sniegavīra atstarotāju.

Dalības maksa dalībniekam 3,00 eur

SNIEGAVĪRI CERIŅOS

Ar ko pazīstama Dobele visā pasaulē? Kāpēc tieši ceriņi un sniegavīri? Vai sniegavīri ir redzējuši ceriņus? Vai ceriņos var ieraudzīt sniegavīrus? Šie un daudzi citi jautājumi tiks noskaidroti sapņojot par sniegavīriem ceriņos. Sapņojot un pļāpājot, katrs izveido savu sniegavīru- dekoru. Lai būtu vēl jautrāk, tiek spēlētas spēles, un iztērētā enerģija uzņemta ar našķiem.

Dalības maksa dalībniekam 3,00 eur

ZIEMAS SVĒTKI LATVIEŠA SĒTĀ

Latviešu gadskārtā Ziemas svētki ieņem ievērojamu vietu. Tas ir ziemas laiks, kas sācies jau pēc Mārtiņiem latvieša sētā, un ir no lielajiem darbiem brīvais laiks. Latvieši to izmantojuši jautrībai un savas vides uzpošanai. Ikvienam interesē, kas notiks tuvākā vai tālākā nākotnē: kāda būs raža, kāds būs nākamais gads un kas būs izredzētais. Zīlēšanas veidu ir daudz un dažādi. Programmā, iejūtoties senā latvieša dzīves ritmā, kopā liesim vaska laimītes, zīlēsim ar zirņiem. Noskaidrosim, kāpēc iet ķekatās un kādas maskas vilkt. Lai sapostu māju svētkiem, iemācīsimies darināt telpas rotājumu- puzuri- ar mūsdienīgiem materiāliem. Un našķosimies ar medus gaili!

Dalības maksa dalībniekam 3,00 eur

 

PIEAUGUŠO GRUPĀM:

NO HERCOGIENES DĀRZA LĪDZ TĒJAS TASEI

Katrā muižā bija dārzs, it sevišķi liels Dobeles muižā, kur hercogiene Elizabete Magdalēna iekārtoja ārstniecības augu audzētavu. Viņas mājas aptieka bija slavena visā zemē, un bieži viņa izlīdzēja hercoga ārstam ar zālēm. Ciemiņi viesojas pie hercogienes ārstniecības augu dārza pārzines Dārtas, kura stāsta par ārstniecības augu audzēšanu, ievākšanu, sagatavošanu un lietošanu senos laikos un mūsdienās. Notiek dažādu mazāk pazīstamu, retāk lietotu tēju, augu ievārījumu, uzlējumu, ekstraktu un pulveru degustācija.

Dalības maksa dalībniekam 6,00 eur

GALMA MANIERES

Pareiza uzvešanās viesībās pie galda pirms 300 gadiem: katrai dāmai un katram kungam ir jāzina galantas uzvešanās noslēpumi, īpaši, kādas ir smalkās manieres viesībās- kā jāģērbjas, kādas dāvanas jādāvina un kā pareizi apsēsties pie galda. Dobeles pils hercogiene savai pils dāmai atstājusi sarakstu, ar kādām zāļu tējām cienāt, lai ciemiņi būtu veseli.

Dalības maksa dalībniekam 6,00 eur


ziemas_programmas_2019.pdf


Svētku pasākumi būs vislabākie, ērtākie un jautrākie grupām līdz 25 dalībniekiem
Viena pasākuma ilgums vismaz pusotru stundu, iekļauta arī muzeja apskate un  stāstījums par Dobeles vēsturi.
Pieteikšanās: Dobeles Novadpētniecības muzejā Brīvības ielā 7, Dobelē
Tālr. 63721309; 29436379; muzejs@dobele.lv

 Tālr. +371 63721309;  +371 63700181; +371 29436379      E-pasts    muzejs@dobele.lv         Brīvības iela 7, Dobele, LV 3701

Izstāžu zāles darba laiks:
P.     SLĒGTS
O.    11.00 - 18.00
T.     11.00 - 18.00
C.     11.00 - 18.00
P.     11.00 - 18.00
S.     11.00 - 16.00
Sv.    SLĒGTS

Muzeja speciālisti pieejami darba dienās 9.00-17.00

 .